projektowanie wnętrz mieszkalnych / prywatnych

Projektowanie wnętrz mieszkalnych
Projektowanie wnętrz mieszkalnych

Jeśli planujesz urządzenie swojego wnętrza i poszukujesz projektanta do współpracy – proponujemy swoje profesjonalne usługi.

 • kompleksowy projekt wnętrza prywatnego
 • koncepcyjny projekt aranżacji wnętrza prywatnego
 • apartamenty i domy pokazowe dla deweloperów i biur nieruchomości

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Wnętrze Waszych marzeń – projekt kompleksowy

Projektowanie wnętrz mieszkalnych wiąże się z bardzo uważną i wnikliwą analizą Państwa potrzeb. Do tego służy ankieta, która zawiera szereg pytań dotyczących Państwa wymagań, upodobań, zwyczajów codziennych i okazjonalnych, informacji o Państwa zainteresowaniach, hobby, posiadanych zbiorach książek, dzieł sztuki czy płyt winylowych itp.

Ustalamy szczegóły dotyczące funkcjonalności każdego projektowanego pomieszczenia. Ważne są dla nas Państwa marzenia. To wszystko przechodzi przez naszą wrażliwość i doświadczenie. Kompleksowy projekt wnętrza, który przygotowujemy dla Państwa składa się z trzech etapów: koncepcyjnego, wykonawczego i z nadzoru autorskiego.

1. etap koncepcyjny

Na podstawie wspólnych ustaleń przygotowujemy projekt koncepcyjny Waszego wnętrza. Składa się on z układu funkcjonalnego w formie rzutu oraz wizualizacji 3D przedstawiających poglądowo wnętrze Waszego mieszkania, apartamentu czy domu. W trakcie pracy nad koncepcją konsultujemy z Państwem postępy według ustalonych spotkań lub konsultacji mailowych czy telefonicznych. Wprowadzamy zmiany aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

2. etap wykonawczy

Na podstawie zaakceptowanego projektu koncepcyjnego powstają rysunki wykonawcze dla branżystów: wykończeniowców, płytkarzy, elektryków, hydraulików, stolarzy, ślusarzy. Dobieramy wszystkie materiały wykończeniowe jak meble, ceramika i armatura, oprawy oświetleniowe i inne elementy wyposażenia wnętrz z podaniem ilości i wskazaniem miejsca zakupu. Towarzyszymy przy wizytach w sklepach z materiałami wykończeniowymi i wyposażenia wnętrz. Z wielką przyjemnością pomożemy dobrać dzieła sztuki dopasowane do charakteru wnętrza.

3. nadzór autorski (architekta wnętrz)

Po przekazaniu wykonawcom wytycznych do realizacji projektu prowadzimy nadzór nad zgodnością prac wykończeniowych z projektem.

Analiza rozwiązań projektowych

Współpracujemy z wykonawcami z wielu branż. Służymy pomocą w pozyskiwaniu ekip i  konsultujemy z wykonawcami projekt celem analizy przyjętych rozwiązań.

Wyceny dokonujemy na podstawie przesłanych rzutów przestrzeni oraz wytycznych do zmian w układzie funkcjonalnym.
 

Projektowanie wnętrz prywatnych w Bydgoszczy - salon

Projekty koncepcyjne

Jeśli nie potrzebujesz kompleksowego projektu wnętrz, wyłącznie spójną koncepcję Twojego wnętrza, która zostanie zrealizowana przez Ciebie i Wykonawców – ta opcja jest dla Ciebie.

Zaprojektujemy wnętrze  i wykonamy wizualizacje 3D. Przy takim doborze oferty proponujemy spotkanie celem wypełnienia ankiety dotyczącej wymagań, potrzeb przyszłych użytkowników wnętrza. Na tej podstawie  wykonamy projekt aranżacji wnętrza w formie rzutu funkcjonalnego i wizualizacji poszczególnych pomieszczeń.

Wyceny dokonujemy na podstawie przesłanych rzutów i wytycznych do aranżacji wnętrza.

Apartamenty i domy pokazowe

Od kilku lat prowadzimy również współpracę z deweloperami i biurami nieruchomości. Chętnie podejmiemy współpracę również z Waszym biurem.

Jako architekci i projektanci wnętrz wykonujemy:

 • wizualizacje 3d mieszkań pokazowych (z możliwością wykonania projektu wykonawczego)
 • wizualizacje 3d obiektów
 • inwentaryzacje

Zapraszamy do współpracy.

Jesteśmy studiem projektowym z ponad 10-letnim doświadczeniem pracy w branży projektowania wnętrz w Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku, Toruniu i Krakowie. W naszym portfolio znajdziecie projekty i realizacje wnętrz wielu mieszkań, apartamentów i domów. Ważne jest dla nas zdobywanie wiedzy i szukanie inspiracji  w podróżach, na targach wyposażenia wnętrz, szkoleniach z zakresu technologii i materiałów wykończenia wnętrz.

Cały czas się rozwijamy, aby nasze projekty wnętrz wykorzystywały nowe możliwości techniczne jak i światowe trendy w projektowaniu wnętrz. Główny projektant wnętrz theSwallows Agnieszka Mierzwa to również pracownik naukowo-dydaktyczny, dr sztuki, posiadający w dorobku liczne wystawy, sympozja i konferencje dotyczące projektowania przestrzeni prywatnych i publicznych.

Każdy nowy projekt to wyzwanie, spotkanie z nowymi ciekawymi osobami.

Projektant wnętrz Bydgoszcz - projektowanie mieszkań i apartamentów
Projektant wnętrz Bydgoszcz – projektowanie mieszkań i apartamentów

Jakie są korzyści płynące z zatrudnienia projektanta wnętrz?

Wnętrze domu to ważny aspekt, który dobrze zrealizowany wpływa pozytywnie na funkcjonowanie każdej rodziny.

Ważne jest, aby wnętrze spełniało potrzeby użytkowników względem funkcjonalności – odpowiedniego rozmieszczenia ścian, mebli, oświetlenia, punktów sieci wod-kan, wentylacji, klimatyzacji, doboru materiałów wykończeniowych, mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

Współpraca z wyspecjalizowanym architektem wnętrz to komfort przy realizacji domu Waszych marzeń:

 • projektant stworzy dla Was przestrzeń według indywidualnych potrzeb
 • pozwoli na uniknięcie błędów, które kosztują
 • doradzi w kwestiach technicznych
 • doradzi w kwestiach doboru materiałów i elementów wyposażenia wnętrz
 • zadba o zgodność i jakość realizacji względem projektu

Wnętrze domu to inwestycja na lata – dlatego warto poświęcić jej swoją uwagę.

Kiedy jest najlepszy czas na zatrudnienie architekta wnętrz?

Jak najszybciej! Nawet kiedy architektura domu jest w trakcie projektowania, nawet kiedy powstają dopiero fundamenty apartamentowca. Dlaczego? Dzięki przygotowaniu projektu architektury wnętrz na tak wczesnym etapie unikniemy dużych kosztów wszelkich przeróbek związanych z wyburzaniem ścian, zmian instalacji elektrycznych, wod-kan, rekuperacji i klimatyzacji.

Projekt wnętrz może zostać zgłoszony do zmian lokatorskich do dewelopera, bądź do uwzględnienia przez architekta i zostać zrealizowany według indywidualnych potrzeb Inwestora na etapie budowlanym.

Zapraszamy do współpracy z naszym biurem projektowym, aby najlepiej dopasować formę współpracy do Państwa potrzeb, proponujemy miłą rozmowę przy kawie czy herbacie.

projekty wnętrz