projektowanie wnętrz biurowych

Projektowanie wnętrz biur - Bista Standard. Pokój szefa.

Wnętrze biura to wizytówka firmy i w swojej strukturze i formie powinno podążać za organizacją, podkreślać jej tożsamość, przyjęte cele i wartości firmy. Korzyści płynące z zaprojektowanego względem potrzeb firmy i pracownika sprzyjają efektywności i kreatywności pracy.

Dobrze zorganizowane biuro stymuluje aktywność i gotowość do działań pracownika, personalizacja wzmacnia więź uczuciową ze stanowiskiem pracy, grupą i organizacją.

Zapewnienie zróżnicowanej formy pracy od izolacji w pracy indywidualnej po prace grupową w przestrzeni wspólnej pozwala na dostosowanie  spersonalizowanych potrzeb pracownika i indywidualnych zespołu, zachęca do różnych form rozmów, dyskusji, burzy mózgów i relaksu w spontanicznie formowanych grupach. W nowym biurze staje się coraz ważniejsze zapewnienie elastycznej i łatwej w reorganizacji przestrzeni ze względu na szybki rozwój firm. Najważniejsze jest zapewnienie odpowiednich warunków względem ergonomii, światła, dźwięku i klimatu.

Etapy pracy nad projektem wnętrza biurowego

 

1. wstęp

Przy projektowaniu wnętrz biurowych należy uwzględnić potrzeby firmy. Dlatego pierwszym krokiem do rozpoczęcia prac nad projektem wnętrz biura jest poznanie specyfiki działalności firmy, oraz organizacji pracy na każdym szczeblu. Szczegółowa analiza przeprowadzona poprzez ankietę  wśród szefostwa i wszystkich pracowników, pozwala na wyznaczenie wytycznych do projektu względem funkcjonalności i charakteru i wyglądu biura.

2. koncepcja

Na podstawie ankiety wykonujemy projekt koncepcyjny składający się z rzutu układu funkcjonalnego poszczególnych pomieszczeń oraz wizualizacji komputerowych prezentujących poglądowo wygląd biura. Każdy etap konsultujemy z Inwestorem, aż do zadowolenia obu stron.

3. wykonawczy

Na podstawie zaakceptowanego projektu koncepcyjnego wykonujemy projekt wykonawczy. Wykonujemy rysunki wykonawcze dla stolarzy (producentów mebli na wymiar), ekipy wykończeniowej, punktów wod-kan, punktów świetlnych i gniazd, punktów rekuperacji, wentylacji, klimatyzacji (według przekazanych przez branżystów wytycznych); dobieramy materiały wykończeniowe z podaniem ilości i miejsca zamówienia.

Współpracujemy z wieloma firmami zajmującymi się wykończeniem wnętrz, które możemy polecić.

4. nadzór autorski

W trakcie realizacji projektu prowadzimy nadzór autorski nad spójnością realizacji względem projektu. Konsultujemy działania z Inwestorem.

Co wyróżnia nas na tle innych biur projektowych?

 

Specjalizujemy się w projektach wnętrz biurowych. Dr Agnieszka Mierzwa – główny projektant, jest autorem naukowych opracowań:

Projektowanie biur w aspekcie personalizacji i unifikacji przestrzeni, Indywidualizacja miejsca pracy w projektowaniu wnętrz biurowych.

Zapraszamy do śledzenia bloga, gdzie zamieszczamy wpisy dotyczące specyfiki projektowania wnętrz biurowych.

.